Prekid biciklističke staze na na Aveniji Dubrovnik kod broja 15

Problem

PRIMA: info-graditeljstvo-izgradnja@zagreb.hr, komunalno.redarstvo@zagreb.hr 

KLASA: 057-2019

Poštovani,

 

obilaskom terena utvrdili smo da se u Aveniji Dubrovnik br. 15 terasa ugostiteljskog objekta Song bar nalazi na dijelu prometne površine (nogostupa) koji je na istoj toj prometnici istočno i zapadno od spomenute lokacije namijenjen biciklističkoj stazi.

Zbog terase bic. staza je u prekidu, nije osiguran kontinuitet kretanja za biciklistički promet, niti su izvedeni spojevi staze na ostatak prometnice kojom bi se trebali kretati biciklisti u nedostatku staze, suprotno važećem Pravilniku o biciklističkoj infrastrukturi.

Molimo Vas provjeru postoji li suglasnost Sektora za promet za postavljanje terase kafića na tu lokaciju te označavanje bic. staze na mjestu prekida.

Također molimo obavijest u kojem roku ćete postupiti sukladno svojim ovlastima.

Srdačan pozdrav,

 

Odgovor

Poštovani,   Vaš upit je proslijeđen u Odsjek za komunalne poslove.   S poštovanjem, Gordana Šarić